KOÇ-KAM Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi

Ana Sayfa

 

“PROF. DR. ÇİĞDEM KAĞITÇIBAŞI ‘İNSAN GELİŞİMİ ARAŞTIRMA ÖDÜLÜ’

Koç Üniversitesi ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Sürdürülebilir Kalkınma’ UNESCO Kürsüsü nezdinde PROF. DR. ÇİĞDEM KAĞITÇIBAŞI ‘İNSAN GELİŞİMİ ARAŞTIRMA ÖDÜLÜ’ verilecektir. Öncelikli olarak psikoloji alanında insan gelişimini ve insan esenliğini desteklemeye yönelik uygulamalı ya da uygulamalara ışık tutabilecek; sosyoloji ve eğitim bilimleri gibi diğer davranış bilimlerinde de aynı mahiyetteki bilimsel araştırma projesi başvuruları kabul ediliyor.

Başvuru Dönemi: 3 Aralık 2018  – 1 Mart 2019

Ödül tutarı 25,000 TL’dir.

*Ödül detayları ve başvuru esasları

**Başvuru formu

**Duyuru Posteri

Prof. Çiğdem Kağıtçıbaşı ‘İnsan Gelişimi Araştırma Ödülü’ Sahiplerini Buldu!

Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Sürdürülebilir Kalkınma UNESCO Kürsüsü nezdinde Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı tarafından oluşturulan ‘İnsan Gelişimi Araştırma Ödülü’ ilk sahiplerini buldu. Türkiye’de insan esenliğini desteklemeye yönelik uygulamalı ya da uygulamalara ışık tutabilecek bilimsel araştırma projelerini teşvik etmeyi amaçlayan bu ödül, İstanbul Üniversitesi’nden Dr. Şebnem Özdemir ve Sivas, Cumhuriyet Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Miraç Burak Gönültaş’a verildi.

Dr. Şebnem Özdemir “ANKA (Analitik Nedensel Karar Ağacı)” isimli çalışmayla, Yrd. Doç. Miraç Burak Gönültaş ise “Cinsel İstismar Amaçlı Çocuk Kaçırma Vakalarında Yaklaşım ve Suç Soruşturmasının Etkinleştirilmesi” başlıklı projeyle ödüle layık görüldü. Ödüller, 26 Aralık Pazartesi günü Koç-Pera’da düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

*Detaylı bilgi için

**Ödül töreninden fotoğraflar için

Koç Üniversitesinde UNESCO kürsüsü kuruldu!

Koç Üniversitesi ev sahipliğinde, KOÇ-KAM Direktörü ve Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı adına Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Sürdürülebilir Kalkınma UNESCO Kürsüsü kuruldu. Kürsünün kuruluş töreni 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü Koç Pera'da gerçekleştirildi. Kuruluş törenini, “Kadın Odaklı” kitabının tanıtımı, II. KOÇ-KAM Araştırma Ödülleri Sempozyumu ve KOÇ-KAM 2015-16 Araştırma Ödülleri Takdimi etkinlikleri izledi.

*Duyuru Posteri

**Etkinlik Programı

'Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Sosyal Bilim Ödülü' sahiplerini buldu!

ABADAN ÖDÜLLERİ kapsamında bu yıl ilki düzenlenen “Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Sosyal Bilim Ödülü" 17 Mayıs 2016 tarihinde Koç Üniversitesi'nde düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi. 

Birinci Gizem Türkarslan, Women’s Acts of Citizenship and Gender Regimes in Turkey and Tunisia: Beyond the ‘Gender Paradox

İkinci Pelin Kılınçarslan, Household Indebtedness and Women: A Comparative Analysis of Greece and Turkey

Üçüncü Hayrunnisa Göksel, A Stateless Community, A Borderless Movement: Kurdish Women’s Political Mobilization from Local to the Transnational

*Detaylı bilgi için

**Ödül Töreninden fotoğraflar için

Koç Üniversitesi, KOÇ-KAM, Semahat Arsel Onur Ödülü UNESCO Genel Direktörü İrina Bokova’ya verildi!

Koç Üniversitesi, KOÇ-KAM, Semahat Arsel Onur Ödülü, kadın ve toplumsal cinsiyet çalışmaları alanında önemli katkıları olan saygıdeğer kişilere verilen bir ödüldür. 1. Semahat Arsel Onur Ödülü, 7 Ocak 2015 tarihinde Divan Otel Taksim’de, UNESCO Genel Direktörü Sn. İrina Bokova’ya takdim edildi. 

 

Turkish