KOÇ-KAM Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi

KOC-KAM Ongoing Projects

PROJELER

"G E L E C E Ğ i N  R O L  M O D E L  L i D E R  K A D I N L A R I  P R O J E S İ​"

Kendi sektörlerinde geleceğin lideri olmayı hedefleyen 80 genç kadının genel ve sektörel liderlik konularında eğitimlerden yararlanacakları Geleceğin Rol Model Lider Kadınları projesi başlıyor.

Alanının önde gelen kadın liderlerinin sağlayacağı mentörlük programının ardından sertifika almaya hak kazanılacak bu özel proje için genç profesyonel kadınları

projemize başvurmaya davet ediyoruz.

Başvurularınızı 15 Şubat 2018 tarihine kadar CV'niz ve projeye katılım motivasyonunuzu açıklayan niyet mektubunuzla birlikte liderkadinlarprojesi@ku.edu.tr adresine bekliyoruz.

Katılım şartları:

Katılımcıların 35 yaş altı ve aşağıdaki veya benzeri alanlarda 4 yıllık üniversite eğitimi almış veya

çalışmış/çalışıyor olması gerekmektedir.

*Akademi/bilim/teknoloji

*STK/Sosyal Hizmetler

*Girişimcilik (Öncelikli olarak sürdürülebilir üretim/tarım alanında)

*İletişim/Medya/Telekomünikasyon

*Perakende/Tekstil (Öncelikli olarak sürdürülebilir üretim alanında)

*Sağlık

*Mimarlık/Kentsel Tasarım (Öncelikli olarak kadın dostu/sürdürülebilir kent tasarımı alanında)

*Sanat

 

Bu proje, Hollanda Başkonsolosluğu tarafından fonlanan Matra İnsan Hakları

Programı kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Proje Yürütücüsü: Aslı E. Mert

Proje Posteri

 

 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitim Programı

KOÇ-KAM ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) işbirliğiyle Türkiye’de uygulanacak “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitim Programı” kapsamında 2013 yılında önemli bir işbirliği antlaşması imzalandı. UNESCO Cinsiyet Eşitliği Birimi ve KOÇ-KAM, ortak bir çalışma yürüterek uygulanabilir bir eğitim programı içeriği hazırladı. İş dünyasının üst düzey yönetim kademelerinde ve çeşitli özel sektör kuruluşlarının genelinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını hedefleyen bu eğitim Koç Holding'te uygulandı.

 

Üniversite Cinsel Taciz Ve Cinsel Saldırı Araştırması

KOÇ-KAM ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu; Hacettepe Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma Uygulama Merkezi (HÜKSAM) tarafından yürütülen “Üniversitede Cinsel Taciz Ve Cinsel Saldırı Araştırması” kapsamında ortak çalışmalar yürütmüştür. 2013-14 yıllarında gerçekleştirilen bu araştırmanın amacı; Hacettepe Üniversitesinin Beytepe, Sıhhiye, Polatlı yerleşkelerindeki fakülte ve yüksekokul öğrencilerinin cinsel tacize yönelik deneyimlerini ve algıları anlamaktır. Araştırmanın sonuçlarından yola çıkılarak uzman raporları hazırlanmış; üniversite kampüslerindeki cinsel tacizin önlenmesine yönelik öneriler üretilerek, cinsel taciz durumlarında atılması gereken adımlar tasarlanmıştır.

Turkish