Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÇ-KAM) stratejik ortaklığında, Dünya Gazetesi Türkiye’nin Kadın Liderleri Ödül Töreni 1 Mart 2021 Pazartesi günü gerçekleşiyor.

Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayan kadınların başarı hikayelerine ayna tutmak, bu hikayeleri geniş kitlelere duyurmak, başarılı kadınları yetiştiren üniversiteleri, onları destekleyen şirketleri ve kadınlarla birlikte yürüyen erkekleri görünür kılmak hedefiyle verilecek ödüller 13 kategoride dağıtılacak. Bunları; Yılın Kadın Girişimcisi Ödülü; Yönetim Katına Yön Veren Kadın Ödülü; Rota Çizen Kadın CEO Ödülü; Parayı Yöneten Kadın Ödülü; Ezber Bozan Kadın Ödülü; Umut Vaat Eden Genç Kadın Ödülü; Kadınların Geleceğini Güçlendiren Üniversite Ödülleri (3 Ödül); Kadın Dostu Şirket Ödülü; Kadının Hayatına Değer Katan Proje Ödülü; Teknoloji İle Kadınlar İçin Fark Yaratan Şirket Ödülü; Kadının Dostu STK Ödülü; Pandemi ve Kadın Özel Ödülü ve Jüri Özel Ödülü.

1 Mart Pazartesi günü 13:30’da başlayacak etkinlik “Kadınlar ekonomiye nasıl güç katacak” ve “Sürdürülebilir kalkınmada kadının rolü” başlıklı panellerin ardından saat 16.00’da ödül töreni ile devam edecek.

Online olarak düzenlenecek ödül töreni ve panel, DÜNYA Gazetesi’nin tüm kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

Katılım Linki